Kolorowa Jesień Życia
 
 

Aktualności


Działania


Placówki wsparcia
     

Aktualności
 


 • 4 listopada 2010 r.

      W związku z realizacją projektu pn. "Kolorowa jesień życia" w ramach Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym 2010 dofinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Unii Europejskiej, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu zorganizował w październiku br. następujące przedsięwzięcia: konferencję dotyczącą przeciwdziałania ubóstwu i wykluczeniu społecznemu osób starszych oraz koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem.
  Więcej...

 • 28 września 2010 r.

      Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji pt. "Przeciwdziałanie ubóstwu i wykluczeniu społecznemu osób starszych", która odbędzie się w dniu 13 października br. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego "Na Ostrówku".
  Więcej...


 • 24 czerwca 2010 r.

      Zgodnie z Decyzją Parlamentu i Rady UE nr 1098/2008/WE z dnia 22 października 2008 r., rok 2010 ustanowiono Europejskim Rokiem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym.
      Celem ustanowienia Europejskiego Roku 2010 jest potwierdzenie i umocnienie pierwotnego zaangażowania politycznego Unii Europejskiej, zapoczątkowanego przy okazji rozpoczęcia realizacji Strategii Lizbońskiej, w podjęcie działań, które w zdecydowany sposób przyczyniłyby się do wyeliminowania problemu ubóstwa. Idea Europejskiego Roku stanowi uzupełnienie działań podejmowanych w UE w ramach otwartej metody koordynacji w dziedzinie zabezpieczenia społecznego i integracji społecznej.
      Działania i inicjatywy związane tematycznie z Europejskim Rokiem 2010 będą realizowane zarówno na poziomie całej UE, jak i w poszczególnych państwach członkowskich.
      Mając na uwadze powyższe Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu będzie realizował kampanię społeczną dotyczącą przeciwdziałania ubóstwu i wykluczeniu społecznemu osób starszych na terenie województwa opolskiego w ramach projektu pn. "Kolorowa jesień życia"

  Zwiń

 • 30 czerwca 2010 r.

      W dniu 26 czerwca 2010 r. na strzelnicy Wojska Polskiego w Winowie k/Opola odbyła się wojewódzka impreza integracyjna dla osób starszych w ramach realizacji projektu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu, pn. "Kolorowa jesień życia" dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach obchodów Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym 2010.
  Więcej...
 •  

  Niniejszy dokument został przygotowany przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej.
  Wyrażone w nim opinie w żaden sposób nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Unii Europejskiej.
   

  © Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu
  Licznik odwiedzin: Ostatnia aktualizacja: 4.11.2010 r.